• Profil przedszkola

• Przedszkole Nr 3 im. Baśni i Bajek Polskich w Elblągu znajduje się przy ul. Bema 26. W placówce funkcjonuje pięć grup wiekowych, liczących maksymalnie 25 dzieci. W każdej grupie pracują dwie nauczycielki.

Grupy i nauczyciele w roku szkolnym 2023/2024

Dyrektor Przedszkola nr 3 - p. Kornelia Dobies

• gr.I (3 latki) p. Ewa Ślusarska i p. Katarzyna Cebula,
          • gr. II (4 latki) p. Monika Krupa i p. Joanna Murawska,
          • gr. III (4-5 latki) p. Jolanta Rymar i p. Edyta Rudzińska,
          • gr. IV (5 latki) p. Ewa Ignaczak i p. Emilia Tomaszewska
          • gr. V (6 latki) p. Agata Szmydt i p. Alicja Breczko

Nauczyciele naszego przedszkola mają wysokie kwalifikacje, ciągle poszukują innowacyjnych rozwiązań, pracują z pasją, doskonaląc swoje umiejętności. Współpracują z rodzicami, którzy są ich sojusznikami. Wszyscy tworzymy przyjazną atmosferę, dzięki, której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne, a pracownicy mają satysfakcję ze swojej pracy.

Nasze przedszkole jest miejscem dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości. Największym naszym dobrem są dzieci. Przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Rozbudzamy ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Wychowujemy dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli.

„Dajmy dzieciom dobroć, Śpieszmy im z pomocą, Dróg życia nie ułatwiajmy. Lecz upiększajmy.
          Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż”.