• Próbna ewakuacja w przedszkolu

• Dnia 27.10.2023 r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Uczestnicy ewakuacji na sygnał syreny alarmowej opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 5 grup przedszkolnych tj. 84 - dzieci oraz cały personel placówki – 14 osób dorosłych.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Dziękuję

Dyrektor Przedszkola nr 3

Kornelia Dobies

• W trosce o zdrowie dzieci – przypominamy!!!

• W trosce o zdrowie wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przypominamy, że:

Obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci zdrowych.

Nie przyprowadzamy dzieci, które:

• mają katar, kaszel, gorączkę (nie dotyczy alergii),
            • są w trakcie leczenia antybiotykowego,
            • mają objawy grypy żołądkowej.

Dzieci zakatarzone, przeziębione i kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Infekcje mnożą się lawinowo i przechodzą na pozostałe dzieci.

Dlatego zwracamy się z prośbą, aby dzieci chore i przeziębione pozostały w domu do całkowitego wyleczenia.

Dyrektor Przedszkola nr 3

wraz z Kadrą Pedagogiczną